Trys IT naujienos, kurių jūs nepastebėjote

Pažanga į mūsų gyvenimą kartais ateina taip greitai, kad mes nesuspėjame jos pastebėti, o technologijos, kurios buvo matomos tik fantastiniuose filmuose, tampa realybe. Nusprendėme padėti IT naujienų nesekantiems skaitytojams ir paprastai paaiškinsime jau paplitusių bei sparčiausiai besivystančių išradimų esmę.

Belaidis įkrovimas

Išmanieji telefonai dabar gali įsikrauti belaidžiu būdu. Ši energijos perdavimo sistema yra pagrįsta elektromagnetinė indukcija. Specialus prietaisas skleidžia elektromagnetinius impulsus nedideliu (5-10 cm) atstumu, o telefone esanti varinė ritė ją priima. Kol kas ši technologija naudojama tik pažangiausiuose modeliuose, bet netrukus turėtų paplisti pigesniuose gaminiuose ir ne tik telefonuose – „IKEA“ jau parduoda baldus su integruota belaide energijos perdavimo sistema.

bevielis ikrovimas

NFC

Ši technologija jau naudojama metro turniketuose, banko kortelėse, kurias pakanka tiesiog pridėti prie terminalo. NFC išmaniuosiuose telefonuose pradėtas masiškai naudoti 2013 metais ir, skirtingai nuo bevielio įkrovimo, naudojamas daugelyje šiuolaikinių įrenginių.

NFC išmaniajame telefone gali pasitarnauti daugeliu atvejų. Pavyzdžiui, galite įsigyti specialų prietaisą, kuris saugoja tam tikrus telefono nustatymus. Parėjote iš darbo, pridėjote aparatą ir jis pats įjungs reikalingus nustatymus, išjungs garsą, prijungs prie tinklo ir t.t.

NFC tai pat leidžia perduoti bet kokius duomenis tarp šią technologiją palaikančių prietaisų iki 10 cm atstumu.

Debesys

Jūs dirbote su labai svarbiu dokumentu, kurį per dvi valandas išsiųsti iš namų, išsaugojote jį, išjungėte kompiuterį, išėjote iš biuro ir tik autobuse supratote, kad su savimi neturite laikmenos. Grįžti atgal nebėra laiko, nes jūsų įmonė nebedirba. Jei failus saugojate „debesyse“, namuose ramiai atidarote tą patį aplanką su kompiuteriu, pasirenkate failą ir jį saugiai nusiunčiate.

Debesys

„Debesys“ tai internetinės svetainės, kurios jums suteikia tam tikrą vietą duomenų saugojimui ir leidžia pasirinkti kas galės matyti jūsų failus. Savo nuotraukas taip pat galite talpinti nuotolinėse failų saugyklose. Daugelis šiuolaikinių fotoaparatų ir išmaniųjų telefonų ten jas gali įkelti automatiškai. Debesų failų saugyklas dabar siūlo daugybė tiekėjų, dauguma iš jų netgi nemokamai siūlo ribotą vietą diske.

Sekite IT naujienas ir sužinosite daugiau įdomių dalykų ir išmoksite teisingai pasirinkti sau būtinus prietaisu bei išnaudoti visas jų tiekiamas galimybes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *